בית העלמין שדה יהושע (כפר סמיר)


אודות

בית עלמין זה החל לפעול בשנת 1971 לאחר שתמו מקומות הקבורה בבית העלמין חוף הכרמל.

בבית עלמין זה ישנם חלקות שמורות חלקת חברי ההגנה אשר נפטרו אחרי קום המדינה, חלקת יוצאי האצ"ל שבה נשמר מקום גם ליוצאי הלח"י וחלקה מיוחדת המוקצית לחללי טרור בבית עלמין זה קבורים גם 324 חללי מערכות ישראל.

שערים בבית העלמין חיפה

שער תמר

שער זה משמש לכניסה ויציאה להולכי רגל וכן ליציאת רכבים. נמצא בפינת הרחובות מגורשי ספרד/שלמה המלך זהו השער הראשון לצד שמאל לבאים מכיוון מנהרות הכרמל, בשער זה קיים אולם הספדים בו מתאספת המשפחה והמלווים וממקום זה תצא הלוויה.

לחץ כאן למיקום השער על המפה

שער ורד

שער זה משמש לכניסה ויציאה להולכי רגל. נמצא ברחוב מגורשי ספרד/שלמה המלך  זהו השער השני לצד שמאל לבאים מכיוון מנהרות הכרמל, בשער זה ממוקמת חלקת יקירי העיר חיפה.

  לחץ כאן למיקום השער על המפה

שער הדס

בשער זה ממוקמת חלקת קדושים/חללי טרור ופעולות איבה. שער זה משמש לכניסה ויציאה להולכי רגל וכן ליציאת רכבים. נמצא ברחוב מגורשי ספרד/שלמה המלך זהו השער השלישי לצד שמאל לבאים מכיוון מנהרות הכרמל.

  לחץ כאן למיקום השער על המפה

שער ברוש

שער זה הינו הכניסה הראשית לבית העלמין זהו השער היחיד בו מותרת כניסת רכבים,  נמצא ברחוב מגורשי ספרד / שלמה המלך, ביציאה ממנהרות הכרמל זהו השער הרביעי מצד שמאל. ברחבת שער זה נמצאים משרדי מפקח בית העלמין. בשער זה קיים אולם הספדים בו מתאספת המשפחה והמלווים וממקום זה תצא הלוויה.

לחץ כאן למיקום השער על המפה

שער אורן

שער זה נמצא קרוב לשכונת 'נווה דוד' שער זה משמש לכניסה ויציאה להולכי רגל וכן ליציאת רכבים. נמצא ברחוב שלמה המלך, זהו השער החמישי לצד שמאל לבאים מכיוון מנהרות הכרמל. בשער זה קיים אולם הספדים בו מתאספת המשפחה והמלווים וממקום זה תצא הלוויה.

  לחץ כאן למיקום השער על המפה


מיקום

רחוב מגורשי ספרד


איש קשר

מפקח בית העלמין:  מר שלמה שכטר 0533103907 

סגן מפקח: שמחה פולק 052-7161076


שטח

שטח הקבורה בבית העלמין 297.6 דונם. מתוכם 165.79 דונם מוגדר כסגור על פי הגדרות ביטוח לאומי ו 13.8 דונם מוקצה לקבורה רוויה.


סוג קבורה

שיטות הקבורה הנן קבורת שדה ומכפלות בחלקות הסגורות. קבורת סנהדרין ומכפלות בחלקות הפטורות וקבורת מכפלה בחלקות החריגות.


תחבורה ציבורית

קווי אגד עירוניים 3,35,43,112,115.


שעות פעילות

חורף א' – ה' 6:00-17:00

 קיץ    א' – ה' 6:00-18:00

יום ו' 6:00-13:00